Suosikit

Yhteystiedot

Marja Huuhtanen

Kirjastotoimenjohtaja

marja.huuhtanen@lappeenranta.fi
040 594 9856

Kirsi Puuppo

Palvelupäällikkö

  • Taloustoimisto

kirsi.puuppo@lappeenranta.fi
040 130 9167

Paula Mäkelä

Palvelupäällikkö

  • Aikuisten kirjastopalvelut, sijaisasiat

paula.makela@lappeenranta.fi
040 718 7688

Päivi Oikkonen

Palvelupäällikkö

  • Kirjastoauto- ja lähikirjastopalvelut
  • Tapahtumat ja näyttelyt lähikirjastoissa

paivi.oikkonen@lappeenranta.fi
040 826 7558

Sanna Ahola

Palvelupäällikkö

  • Lasten- ja nuorten kirjastopalvelut
  • Mediakasvatus
  • TET-harjoittelijat

sanna.ahola@lappeenranta.fi
040 648 3074

Kirsi Savolainen

Kokoelmapäällikkö

  • Hankinta- ja luettelointiosasto

kirsi.savolainen@lappeenranta.fi
040 848 6634

Timo Kuru

Erikoiskirjastonhoitaja

  • Tapahtumat ja näyttelyt

timo.kuru@lappeenranta.fi
040 681 1874

Mervi Alaoutinen

Erikoiskirjastonhoitaja

  • Tiedotus ja viestintä

mervi.alaoutinen@lappeenranta.fi
040 182 6345

Niko Kolehmainen

Vastaava kirjastonhoitaja

  • Musiikkikirjastopalvelut

niko.kolehmainen@lappeenranta.fi
040 809 9385

Palvelujen yhteystietoja